|
Our Media/Results from Maine XC Festival of Champions
Our Results
2013 Results - Maine XC Festival of ChampionsPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Oct 5th 2013, 10:09pm
Website:Click here Results: Sub5.com 2013 Maine XC Festival of Champions - 10/5/2013
Belfast, ME
Results
WWW.SUB5.COM
Girls 5k Run CC
=======================================================================
Course: # 17:48.00 10/30/2004 Cassie Hintz, Old Town
Meet: * 17:56.69 9/29/2012 Bethanie Brown, Waterville
'12 Champion: 17:56.69 9/29/2012 Bethanie Brown, Waterville
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - UNSEEDED SECTION
1 Meagan Zapsky SR Hermon 22:14.31
2 Brooke Varney JR Leavitt 22:30.70
3 Becca Campbell SO Sanford 22:31.61
4 Jada Choate SO Winthrop 22:36.70
5 Ashleigh Hartford SO Monmouth 22:37.80
6 Emily Lombardo JR Monmouth 22:42.06
7 Makala MacLean JR GNG 22:50.53
8 Olivia Fandel SO Orono 22:55.30
9 Laurel Margerum JR Brunswick 22:56.52
10 Kelsey Gilmore SO Brewer 22:59.14
11 Jill van der Schaaf SO Medomak 23:03.27
12 Emma Nagler SO Brunswick 23:06.43
13 Autumn Nostrum SO Massabesic 23:07.67
14 Katherine Miller SO PHS 23:23.94
15 Rebecca Planchart SR MDI 23:25.75
16 Julia Zavaleta SO Ellsworth 23:31.69
17 Olivia Lounder JR Ellsworth 23:32.57
18 Clara Stephens SR Foxcroft 23:39.54
19 Shayna Frost SO Monmouth 23:42.53
20 Samantha Camuso SO Falmouth 23:42.69
21 Alycia Wilson JR MDI 23:43.00
22 Kassie Aboud SO Massabesic 23:43.14
23 Kenzie Rogers JR Yarmouth 23:44.42
24 Amber Burris SO Brewer 23:45.42
25 Elizabeth Wallace SR JH Gillis 23:54.06
26 Madison Soullier SO Cumberland-RI 23:55.70
27 Abby Whitmore SR Falmouth 23:57.96
28 Anna Ellis JR Orono 23:59.27
29 Savannah Tuttle JR Messalonskee 24:00.52
30 Aenea Mead SO Harwood Union 24:01.28
31 Pratt Olson JR Gould 24:03.39
32 Lily Sanders SR Brunswick 24:05.48
33 Miranda Hotham JR Winslow 24:06.97
34 Kaitlin Souza SO Winthrop 24:07.04
35 Lauren Higgins SO Old Town 24:07.62
36 Olivia Mallar JR Leavitt 24:12.94
37 Olivia Duron SR Hampden 24:13.38
38 Callie Crawford SO Brunswick 24:14.20
39 Emma Van Kampen SO Brunswick 24:14.37
40 Cleo Carrera SO Brunswick 24:14.40
41 Michaela Persson JR Old Town 24:14.97
42 Allie Rhine SR Sanford 24:15.61
43 Molly Walsh JR Yarmouth 24:16.75
44 Rayanne Leach SO Medomak 24:16.80
45 Kirsten DiMauro SO MDI 24:19.62
46 Danielle Bellegrade SO Lewiston 24:19.76
47 Kayla Chrstopher SO Messalonskee 24:22.35
48 Lindsey Ridlon SO Monmouth 24:24.52
49 Chloe Crosby SR Winslow 24:26.02
50 Holly Bair SO Windham 24:26.72
51 Angela Rideout SO Hampden 24:26.94
52 Emily Dumont SO Lewiston 24:27.11
53 McKenzie Pepin SO Windham 24:27.61
54 Bonnie Corey SR Presque Isle 24:27.79
55 Emily Belanger JR Morse 24:28.73
56 Ashley Foster SO Cumberland-RI 24:29.27
57 Grace Ferguson SR GNG 24:29.50
58 Michelle Robichaud JR Yarmouth 24:30.94
59 Victoria Mcquaid JR Colonel Gray 24:31.16
60 Beth Parsons SO Hampden 24:31.37
61 Jade Conrad SR Falmouth 24:31.46
62 Gabrielle Salmon SO Cumberland-RI 24:34.89
63 Julia Dillon JR Oxford Hills 24:36.50
64 Sydney Wright JR MDI 24:36.52
65 Laura Fidrych JR Burrillville-RI 24:39.44
66 Erin Leach SO Massabesic 24:40.94
67 Claudia Coque-Fernandez JR GNG 24:42.18
68 Sirena Cyr SR Caribou 24:42.51
69 Yuna Shibata JR Bangor 24:42.74
70 Amanda Palmer JR Presque Isle 24:43.10
71 Callie Rogers SO Waterville 24:43.25
72 Brianna Williams SO Messalonskee 24:45.24
73 Alex Lopes SO Winslow 24:45.35
74 Corinne Rabon SO Leavitt 24:46.85
75 Margaret Nevens SO Lincoln 24:47.26
76 Cedar Slagle JR GSA 24:48.82
77 Julia Ribeiro JR Lincoln 24:50.92
78 Brianna Drew SO Massabesic 24:53.20
79 Maddie Cutten JR NYA 24:54.60
80 Valerie Griffeth SR Lisbon Falls 24:54.83
81 Izzy Layman SO Gould 24:56.13
82 Emily Roy SO Messalonskee 24:56.17
83 Taylor Clement SO Hampden 24:57.41
84 Rebeka Bullard JR Hermon 24:59.26
85 Sarah Redman SR Massabesic 24:59.87
86 Jule Starck SO Colonel Gray 25:01.04
87 Casey Rogers SR Mt. Blue 25:01.17
88 Elizabeth Matthews JR Messalonskee 25:02.69
89 Dakota Burns SR Hampden 25:04.28
90 Annika Gallandt JR Orono 25:06.39
91 Krista Hooper SO Medomak 25:06.44
92 Rachel Taylor JR McAuley 25:06.58
93 Lucy Feeney JR Brewer 25:07.10
94 Xingyao Chen SO MDI 25:07.45
95 Julia Schnee JR Waterville 25:08.32
96 Hannah Kujundzic SR Colonel Gray 25:08.61
97 Alison LaPlante SO Cony 25:09.76
98 Tien Misler JR Hampden 25:11.02
99 Jen Clawson SO Foxcroft 25:11.19
100 Mary Bryce JR Oxford Hills 25:11.40
101 Tess Fields JR Lincoln 25:12.17
102 Moira Pieri SR Camden Hills 25:17.62
103 Hilary Boucher JR Presque Isle 25:20.52
104 Allissa Irving SR Caribou 25:20.89
105 Mona Heckard SR Gould 25:22.45
106 Nika Chislov SR Gould 25:23.73
107 Nina Truslow JR Bonny Eagle 25:24.76
108 Catie O'Sullivan SO Cape Elizabeth 25:25.06
109 Libby Morehouse SR Harwood Union 25:27.16
110 Sarah Kennedy SO Lisbon Falls 25:27.99
111 Megan Sawicki JR Cheverus 25:29.20
112 Anna Hodgkins SO Hall-Dale 25:34.51
113 Mikayla Churchill JR Washburn 25:35.62
114 Miriam Cohen SO Mt. Blue 25:36.72
115 Jill Marcus JR Marshwood 25:39.11
116 Matteah Michaud SO Presque Isle 25:41.44
117 Genevieve Taylor SO Boothbay 25:44.44
118 Olivia Ells SR JH Gillis 25:44.93
119 Abbie Hinchman JR NYA 25:46.82
120 Rachel Detwiler SR Morse 25:50.23
121 Ellis Miskell JR NYA 25:53.16
122 Kelsey Given SR Scarborough 25:53.32
123 Bridget Mellon SO Camden Hills 25:54.91
124 Hannah Kerrigan JR Monmouth 25:55.95
125 Madison Cole JR GSA 25:57.61
126 Jennie Riggs SO Lisbon Falls 25:58.15
127 Maya Merrill SO Leavitt 25:59.31
128 Nina Cavender SR Harwood Union 26:00.81
129 Cassandra Gagnon JR Marshwood 26:02.54
130 Rebecca King SR Caribou 26:02.85
131 Linden Colby JR Marshwood 26:03.26
132 Anja Nordstrom SR Mt. Blue 26:03.50
133 Christine Pollard JR Old Town 26:05.98
134 Taylor Bemis SR Lewiston 26:08.47
135 Keaton McEvoy SO GNG 26:08.80
136 Shae Horrigan SR Sanford 26:10.51
137 Meredith Johnson JR PHS 26:18.12
138 Isabella Enriquez JR MCI 26:19.41
139 Lexie Glidden JR Cony 26:28.15
140 Bri Hale SR Marshwood 26:30.17
141 Kristina Block JR NYA 26:31.10
142 Jessica Pollard SR Old Town 26:31.43
143 Chenoa Jackson JR Mt. Blue 26:32.14
144 Paige Rainford SR Hampden 26:32.60
145 Lauren Ran JR GSA 26:32.66
146 Amanda Anair SR Monmouth 26:35.97
147 Hannah Madore JR Maranacook 26:40.08
148 Sara Davis SR Winslow 26:41.00
149 Merrill Woodruff JR Harwood Union 26:42.40
150 Kiera Haining SR Camden Hills 26:42.43
151 Juliet Karam SO Scarborough 26:43.48
152 Gema Wheatley SR Oxford Hills 26:46.64
153 Anna Weyand SO Bonny Eagle 26:47.28
154 Haley Pelletier SO Oxford Hills 26:52.20
155 Frances Field JR Camden Hills 26:53.13
156 Erica Corey SO Presque Isle 26:55.45
157 Becca Fernandez SR Monmouth 26:59.47
158 Natalie Chabot SO Hermon 27:01.44
159 Logan Madeline SO Bonny Eagle 27:01.69
160 Katrine Laukli SR Yarmouth 27:02.93
161 Meredith Coolidge JR Yarmouth 27:05.73
162 Samantha Clark SO Lawrence 27:05.95
163 Ashley Clukey SO Brewer 27:07.53
164 Allison Gray SO MDI 27:07.61
165 Maria Antonsen SR Hampden 27:07.99
166 Allison Heikkinen JR Leavitt 27:09.77
167 Leah Ridley JR Massabesic 27:09.90
168 Bailey Bernier SO Old Town 27:10.61
169 Alexandra James SR Oxford Hills 27:14.08
170 Eva Gabrielsen JR Oxford Hills 27:15.77
171 Ana Sedlackova JR Foxcroft 27:15.81
172 Diana Kendall JR JH Gillis 27:15.95
173 Ashley Gagne SR Biddeford 27:18.73
174 Brooke Wentworth SO GSA 27:20.32
175 Katie Walton SO Ellsworth 27:22.64
176 Hannah O'Brien SR Colonel Gray 27:25.87
177 Schuyler Williamson SO GSA 27:27.55
178 Kyndra McKenzie JR South Portland 27:29.82
179 Hannah Mermin JR PHS 27:31.46
180 Julie Opdahl JR Yarmouth 27:33.56
181 Hannah White SO Belfast 27:34.37
182 Katrina Smith SR Marshwood 27:36.08
183 Emily Noyes JR Orono 27:36.17
184 Evelyn Swan SR MDI 27:37.29
185 Elizabeth Darrough SR Sanford 27:39.63
186 Alex Leff JR Gould 27:43.27
187 Abbey Mitchell SR Falmouth 27:51.63
188 Mikaella Sansoucie SO Marshwood 27:54.01
189 Mallory Wright SO Harwood Union 27:56.44
190 Megan Morin JR Hampden 27:57.52
191 Ashley Shirland JR Brewer 27:57.77
192 Emma Downey SO McAuley 27:58.63
193 Madeline Christie JR Yarmouth 27:59.40
194 Anna Sitnik SR Lawrence 28:02.59
195 Megan Gale SO GSA 28:13.67
196 Becky Close JR Mt. Blue 28:14.08
197 Corinne Poitras SO NYA 28:14.46
198 Madalyn Sirois JR Scarborough 28:16.46
199 Lydia MacKay JR John Bapst 28:18.12
200 Vanessa Wyman JR Valley 28:18.23
201 Mariah Campbell SO Washburn 28:22.29
202 Brittany Hernandez JR Washburn 28:22.40
203 Ana Malachi JR Hampden 28:23.27
204 Sarah Brown JR Nokomis 28:24.16
205 Miranda Murphy JR Oxford Hills 28:25.64
206 Abigail Roy SR Lisbon 28:27.06
207 Emmy Wrobleski JR Falmouth 28:27.14
208 Beth Corson JR Medomak 28:31.93
209 Anna Glass SO Mt. Blue 28:40.40
210 Jane Vanderschaaf JR Camden Hills 28:42.01
211 Sara Norberg JR MDI 28:42.32
212 Taylor Tierney SO Sanford 28:47.55
213 Maya Kosak SO Brunswick 28:54.70
214 Faith Hoyle SO Massabesic 28:54.75
215 Katie Brown JR Yarmouth 28:57.14
216 Kaitlyn Ring JR Caribou 28:59.69
217 Maya Letourneau SR South Portland 29:04.44
218 Ashley Pepin SO Edward Little 29:04.76
219 Rachel Maxwell SO Presque Isle 29:06.67
220 Bailey Huff SO Leavitt 29:20.17
221 Abby Griffin SO Medomak 29:20.85
222 Ella Reilich-Godino SO GSA 29:26.93
223 Natasha Blake JR Oxford Hills 29:27.19
224 Jessica Aube SO Washburn 29:27.63
225 Mckenzie Jernigan SR Brewer 29:34.62
226 Maddie Stevens SO Monmouth 29:37.51
227 Britni Parker SO Monmouth 29:39.22
228 Marie Guns SO Colonel Gray 29:46.98
229 Laura Martin SR Old Town 29:55.73
230 Jasmin Ramos SO Medomak 29:55.97
231 Brianna Gonzalez SO Monmouth 30:00.15
232 Anneliese Smith SR Telstar 30:00.66
233 Kaylee Blanchard SO Biddeford 30:16.37
234 Rhiannon Ramsey-Brimberg JR NYA 30:41.96
235 Julia Dillingham SO Leavitt 30:47.16
236 Olivia Winslow SO Houlton 30:47.21
237 Karidja Keita JR Orono 30:47.99
238 Jamie Shao SO GSA 30:52.11
239 Elizabeth Cusack SO Bucksport 30:53.56
240 Rachael Knight JR Dirigo 31:05.91
241 Cher Ning SO GSA 31:31.89
242 Josie Robichaud SO Old Town 31:31.95
243 Monique Sutherland SR Winslow 31:36.03
244 Laura Mills JR South Portland 31:42.13
245 Zlhan Guo SR Oxford Hills 32:28.10
246 Mavis Taungatua'a SO Bucksport 32:56.48
247 Michaela Therrien SR Leavitt 32:59.79
248 Caitlin Miles SR Greater Houlton 33:20.67
249 Mira Moreau SO Maranacook 33:37.55
250 Ashlee Wheeler SO Monmouth 34:21.52
251 Monica Hutcherson JR McAuley 34:40.06
252 Rachel Potter JR Greater Houlton 36:57.34
253 Kim Eynon JR Belfast 37:24.74
-- Ashley Pratt SO Leavitt DNF
-- Elise Gudde JR Caribou DNF
Results - FRESHMAN SECTION
1 Anne Guadalupi FR Cony 19:21.39
2 Tia Tardy FR Mattanawcook 19:56.51
3 Amanda Boyd FR John Bapst 20:14.12
4 Emma Shedd FR Cape Elizabeth 20:15.75
5 Kassidy Dill FR Orono 20:25.40
6 Marisa Carbone FR Scarborough 20:30.27
7 Mira Wyman FR Falmouth 20:36.03
8 Antoinette Lambert FR Falmouth 20:37.06
9 Lydia Dacorte FR MDI 20:43.39
10 Maggie Hickey FR Mt. Blue 20:49.50
11 Julia Labbe FR Leavitt 20:51.08
12 Rylee Warman FR Greater Houlton 20:52.12
13 Serena McKenzie FR South Portland 20:52.35
14 Kelsea Albertson FR Morse 21:03.29
15 Aevan MacDonald FR JH Gillis 21:06.66
16 Erin White FR MDI 21:07.40
17 Emma Strong FR MDI 21:07.70
18 Abigail Hamilton FR Yarmouth 21:10.35
19 Olivia Ducharme FR Massabesic 21:23.23
20 Simone Withers FR Hampden 21:24.87
21 Eli Hinerfeld FR MDI 21:32.84
22 Emily Kessel FR Camden Hills 21:35.62
23 Tori Koch FR Washburn 21:58.27
24 Cecilia Morin FR Waterville 21:58.44
25 Lani Melton FR Biddeford 22:00.90
26 Kaylin Le FR Lisbon 22:04.11
27 Kaitlin Berube FR Hermon 22:04.47
28 Gabby Farrell FR Falmouth 22:05.84
29 Paige Chamberlain FR Falmouth 22:11.66
30 Lexi Harriman FR Maranacook 22:17.90
31 Erin Putnam FR JH Gillis 22:19.97
32 Allison Ketch FR Old Town 22:20.60
33 Maddie Liegh FR Sanford 22:27.07
34 Ally Schimelman FR Falmouth 22:31.28
35 Isabel Charland FR Kents Hill 22:34.07
36 Kate Friant FR Boothbay 22:39.31
37 Amber Moir FR GSA 22:44.37
38 Leela Stockley FR Mattanawcook 22:45.23
39 Kayla Allen FR Lewiston 22:51.54
40 Esther Martin FR Lincoln 22:53.83
41 Katie Morse FR Camden Hills 22:55.60
42 Andriana Bassett FR Cumberland-RI 22:57.63
43 Emma Belyea FR Caribou 23:02.55
44 Margaret Peckenham FR John Bapst 23:04.84
45 Kristyn Maley FR Caribou 23:11.71
46 Bailey Eveson FR Lisbon 23:16.47
47 Camille Kavanah FR Maranacook 23:25.92
48 Sarah Austin FR NYA 23:27.62
49 Allison Johnson FR Winthrop 23:29.33
50 Allie Burns FR Brunswick 23:30.68
51 Lily Clark FR Harwood Union 23:31.02
52 Julia Dempsey FR Cumberland-RI 23:42.38
53 Olivia St. Germain FR John Bapst 23:43.51
54 Amelia Damboise FR Yarmouth 23:45.28
55 Brianna White-Ortiz FR Oceanside 23:53.48
56 Sara Topalovic FR Falmouth 23:56.05
57 Kaitlyn True FR Lewiston 23:58.60
58 Kayleigh Cote FR Leavitt 23:59.54
59 Samantha Zech FR Cumberland-RI 24:03.93
60 Julia Page FR Caribou 24:12.85
61 Madeline Strasser FR Harwood Union 24:14.98
62 Emma Bragdon FR John Bapst 24:15.35
63 Kate Ginder FR Cape Elizabeth 24:16.04
64 Maddie Desfosses FR MDI 24:18.77
65 Brooke Barter FR Brunswick 24:22.46
66 Paige Austin FR Mattanawcook 24:23.17
67 Olivia Ellis FR Hampden 24:32.83
68 Pheobe Letourneau FR South Portland 24:34.22
69 Maureen Degrinny FR Scarborough 24:38.14
70 Elaine Kew FR Brunswick 24:38.84
71 Natasha Clement FR Bucksport 24:39.58
72 Madeline Gudde FR Caribou 24:51.14
73 Abby Ryan FR Falmouth 24:59.17
74 Taylor Jordan FR Mattanawcook 24:59.41
75 Sadie Allen FR Camden Hills 25:02.06
76 Carianne Miller FR Hampden 25:07.34
77 Bella Cimeno FR GSA 25:08.27
78 Tracie Townsend FR Bonny Eagle 25:10.22
79 Taylor Nappi FR South Portland 25:21.20
80 Ellen Shaw FR Scarborough 25:21.62
81 Emma Larson-Whittaker FR GSA 25:22.09
82 Alyssa Thompson FR Monmouth 25:27.92
83 Abby Donahue FR South Portland 25:31.90
84 Lanie Billings FR GSA 25:38.53
85 Cassie Donald FR Searsport 25:38.56
86 Nicole Cutler FR Harwood Union 25:48.56
87 Kristin Sarmiento FR Washburn 25:52.48
88 Katie Lusignan FR Hermon 25:56.89
89 Esme Power FR Camden Hills 26:13.24
90 Emma Slocum FR Brunswick 26:13.43
91 Emily Morse FR Camden Hills 26:14.63
92 Hannah Stauffer FR Edward Little 26:15.78
93 Rose Warren FR Hall-Dale 26:16.36
94 Katelynne Schmidt FR Falmouth 26:33.66
95 Maya Pelletier FR GSA 26:45.40
96 Haley Brown FR Hampden 26:50.08
97 Toia Francis FR South Portland 26:59.65
98 Hayley Roy FR Brewer 27:03.86
99 Victoria Holmes FR Houlton 27:08.27
100 Cassidy Lee FR Sumner 27:12.64
101 Cari Markland FR Sanford 27:15.61
102 Mary Lynch FR Cumberland-RI 27:20.12
103 Marinda Boechat FR GSA 27:33.02
104 Jenna Bond FR Hermon 27:47.86
105 Grace Cassie FR Monmouth 27:51.48
106 Kathryn Pilliod FR Harwood Union 27:59.82
107 Elizabeth Dupuis FR Sanford 28:02.49
108 Joanne Simmons FR Massabesic 28:05.37
109 Paige Ireland FR Searsport 28:07.22
110 Thalia Eddyblouin FR Lincoln 28:19.61
111 Caitlyn Riggott FR Oxford Hills 28:20.60
112 Mariah Golding FR Sumner 28:32.80
113 Riley Bodkin FR Sanford 28:35.63
114 Sarah Mullen FR GSA 28:36.31
115 Hanna Jordan FR GSA 28:36.68
116 Kylie Fuller FR Leavitt 28:50.84
117 Katie Gould FR Sanford 29:01.53
118 Alexandra Oakstone FR Brewer 29:08.20
119 Kelsey Riggott FR Oxford Hills 29:08.69
120 Elisabeth Boberg FR Hampden 29:25.85
121 Ali Bolin FR Orono 29:44.60
122 Megan Howell FR MDI 30:11.44
123 Samantha Brown FR Morse 30:33.58
124 Hannah Shorey FR Hermon 31:37.47
125 Eunice Yang FR GSA 31:43.21
126 Abigail Fitts FR Hermon 31:52.84
127 Tori Ratcliff FR Boothbay 32:06.55
128 Alexis Murray FR Lawrence 33:17.90
129 Lesly Sun FR GSA 36:43.97
130 Kaitlyn Maynard FR Washburn 39:37.88
-- Ashley Seeley FR Brewer DNF
-- Amanda Turner FR Windham DNF
Results - SEEDED SECTION
1 Kialeigh Marston SO Bonny Eagle 18:42.94
2 Shannon Conley SR South Portland 18:59.21
3 Anne Mckee SO Kents Hill 18:59.40
4 Aleta Looker SR Ellsworth 19:01.13
5 Maggie Painter SR MDI 19:05.74
6 Carsyn Koch SR Washburn 19:15.15
7 Casey Loring SO South Portland 19:15.80
8 Amy Laverty SO Cumberland-RI 19:23.07
9 Betsy Dumais JR Burrillville-RI 19:25.24
10 Hannah Austin JR NYA 19:27.12
11 Isabel Erickson SR MDI 19:28.23
12 Madeline Roberts SR Falmouth 19:30.12
13 Waylon Henggeler JR MDI 19:35.21
14 Tessa Cassidy SO Brunswick 19:39.21
15 Abby Hersom SR Oceanside 19:52.84
16 Lily Koffman JR Orono 19:55.75
17 Grace Butler SR Harwood Union 19:56.39
18 Catherine Ledue JR Sanford 19:59.54
19 Sophia Thayer SR Boothbay 20:00.10
20 Brittany Bowman SR Camden Hills 20:02.39
21 Rhoen Fiutak JR Cape Elizabeth 20:02.50
22 Elizabeth Labun JR Hampden 20:07.59
23 Hannah Despres JR Maranacook 20:09.03
24 Farhiyo Aden JR Lewiston 20:13.51
25 Kaitlyn Dostie JR Cheverus 20:18.97
26 Kyaunna Libby JR Bonny Eagle 20:20.13
27 Gabrielle Johnson JR Massabesic 20:20.67
28 Caroline Driscoll JR MDI 20:21.43
29 Vishva Nalamalapu SO Falmouth 20:21.48
30 Laura Volan SO Scarborough 20:21.77
31 Meaghan Scullin SO Cumberland-RI 20:27.85
32 Mackenzie Joy SR Windham 20:28.38
33 Olivia Erickson SR MDI 20:29.05
34 Marla Davidson SR Harwood Union 20:29.63
35 Nichole Barger JR Cumberland-RI 20:30.38
36 Julia Rand JR Windham 20:30.56
37 Maddy Doyle JR Marshwood 20:31.46
38 Maquila Dimastrantonio SO Massabesic 20:32.62
39 Georgia Caso JR Cheverus 20:36.83
40 Emily Wasina SO Massabesic 20:39.01
41 Caitlin Teare JR Yarmouth 20:39.41
42 Erica Jenson SO Waterville 20:44.81
43 Alexa Hoffman SO Falmouth 20:46.39
44 Audrey Jones SR Winslow 20:46.89
45 Ellie Teare JR Yarmouth 20:50.50
46 Sam Feenstra SO Cape Elizabeth 20:51.01
47 Allison Fischang SR Messalonskee 20:52.00
48 Ellie Ramsey SR Harwood Union 20:54.87
49 Hannah Morley SO Boothbay 20:57.73
50 India Harvey SR Harwood Union 20:57.77
51 Alice Woodruff SR Harwood Union 20:58.55
52 Lauren Linevitch SR Windham 20:59.27
53 Nerissa Larrabee JR Caribou 21:02.14
54 Audrey Weyand SR Bonny Eagle 21:02.42
55 Hayley Lawrence JR Ellsworth 21:03.59
56 Roxy Withers SR Hampden 21:09.13
57 Ania Wright JR Falmouth 21:11.80
58 Cassandra Howard SR Belfast 21:14.16
59 Danielle Younker JR Colonel Gray 21:16.12
60 Sarah Wade SR Mt. Blue 21:16.28
61 Sarah Wright JR Sanford 21:16.66
62 Anna Maxsimic JR Brewer 21:16.74
63 Charlotte Boyden SO Harwood Union 21:17.57
64 Emma Wilson JR Hall-Dale 21:17.99
65 Dana Hatton SR Cape Elizabeth 21:18.51
66 Faith Shaw SR Lewiston 21:19.79
67 Sarah Victor SO Colonel Gray 21:20.90
68 Ruth Van Kampen JR Brunswick 21:26.28
69 Gabi Stone JR Telstar 21:27.49
70 Kaidy Cornell JR Burrillville-RI 21:28.04
71 Tessa Condon SO Bangor 21:28.24
72 Carmen Bragg SR Washburn 21:28.58
73 Bree Sautter SO Lisbon 21:28.88
74 Emily Colligan SO Presque Isle 21:29.71
75 Cami Lucy SR Bangor 21:30.15
76 Roshelle Morrison SO Massabesic 21:32.26
77 Mackenzie Worcester JR Washburn 21:33.52
78 Olivia Demchak JR Madison 21:35.10
79 Katherine Gunther JR Mt. Blue 21:35.13
80 Aly LeBlanc SO Madison 21:35.74
81 Grace Weaver SO JH Gillis 21:37.65
82 Joann Bourgoin JR Winslow 21:37.98
83 Eva Brydson JR Cape Elizabeth 21:38.62
84 Molly Kieltyka SR Winthrop 21:40.18
85 Molly Flynn JR JH Gillis 21:41.11
86 Simone Laverdiere JR Yarmouth 21:41.60
87 Chimene Goewey SR MCI 21:45.71
88 Erin Guilmet SO Maranacook 21:46.34
89 Mandy Graham SO Presque Isle 21:46.76
90 Lydia MacLeod SO Colonel Gray 21:47.55
91 Bronte Elias JR Madison 21:48.29
92 Jessica Cole JR John Bapst 21:48.79
93 Nicole Footer JR Lewiston 21:48.96
94 Betsy Spear SO John Bapst 21:49.65
95 Jen Marcus JR Marshwood 21:50.27
96 Ashley Bricault SR Cumberland-RI 21:51.00
97 Kaileigh Wimert SO Falmouth 21:53.47
98 Mandy Richard SR John Bapst 21:54.87
99 India Lucas SR Oxford Hills 21:54.97
100 Eleanor Roberts SO Falmouth 21:56.54
101 Tiffany Pease SR Monmouth 21:57.43
102 Emilia Churchill SO Washburn 21:58.38
103 Hanna Gutow SO GSA 21:58.89
104 Jaycee Greeley SO Maranacook 21:58.93
105 Riley Simmons JR Oceanside 21:59.64
106 Morgan Crocker JR Boothbay 22:01.73
107 Morgan Allen SR Burrillville-RI 22:02.90
108 Mariah Brown JR Ellsworth 22:03.94
109 Robyn Larrabee JR Caribou 22:04.79
110 Hannah Tavares SR Cumberland-RI 22:05.60
111 Olivia Poulin SR Messalonskee 22:05.91
112 Hayley Doss JR Cape Elizabeth 22:06.17
112 Lydia Sullivan SO Yarmouth 22:06.17
114 Sarah Peters JR Colonel Gray 22:06.55
115 Sydney Green JR Maranacook 22:07.13
116 Angel Abbott SO Maranacook 22:07.17
117 Stephanie Walker JR Hampden 22:08.01
118 Carey Knowles JR Monmouth 22:09.51
119 Megan Morrison JR Dirigo 22:13.00
120 Morgan McKeown SO Scarborough 22:13.10
121 Lucy Alexander SO Yarmouth 22:13.13
122 Madison Hynes SR Yarmouth 22:13.28
123 Crystal Blood SR Dirigo 22:13.74
124 Melissa Garand SO Maranacook 22:14.72
125 Anna Turner SR Brunswick 22:14.84
126 Alyssa Wright JR Winslow 22:15.07
127 Jessica Bachry JR Marshwood 22:15.30
128 Kristen Robbins SR Bangor 22:16.44
129 Kirsten Tate JR JH Gillis 22:19.13
130 Rachel DesFosses SO GSA 22:19.15
131 Jordyn Mann SO Monmouth 22:20.40
132 Gina Pardi SO Falmouth 22:22.90
133 Brooke Escoe JR Brunswick 22:23.85
134 Casey Kelley SR South Portland 22:25.21
135 Sam Greenlaw SR Windham 22:25.86
136 Cailey Johnson JR Cumberland-RI 22:25.87
137 Sarah Long SR Cape Elizabeth 22:26.01
138 Courtney Allen JR Lewiston 22:27.08
139 Maggie Lento JR Falmouth 22:27.11
140 Ellie Garnsey SR Sanford 22:27.37
141 Finn Collins JR Marshwood 22:28.27
142 Anne Veroneau SO Cheverus 22:30.50
143 Becki Bryant SO Monmouth 22:30.87
144 Piper Wilber JR Marshwood 22:30.93
145 Lily Kassen SR Camden Hills 22:31.94
146 Alisha Labbe SR Leavitt 22:32.61
147 Lauren Lamontage JR Burrillville-RI 22:33.14
148 Cortney MacDonnell SO JH Gillis 22:33.99
149 Taylor True SR Lewiston 22:34.12
150 Meghan Charest SO Falmouth 22:34.99
151 Darcy Hinck JR PHS 22:35.20
152 Chelsea Haney JR Caribou 22:35.71
153 Maris Adler JR Morse 22:36.39
154 Lauren Ferreira JR Cumberland-RI 22:36.59
155 Zoe Goodwin SR Bonny Eagle 22:37.49
156 Mana Abdi SR Lewiston 22:37.91
157 Megan Noble SO MCI 22:37.97
158 Joelle Bockus SO Windham 22:38.53
159 Aimee Sala SO Kents Hill 22:39.21
160 Olivia Ring JR Falmouth 22:39.36
161 Jessica Conant SO Dirigo 22:44.02
162 Emily Faria JR Cape Elizabeth 22:46.57
163 Autumn Hopkins SR Winslow 22:46.87
164 Caitlyn Bundy SO Lisbon 22:47.07
165 Claire Maurer SO NYA 22:47.41
166 Sophie Dasaro JR Harwood Union 22:47.87
167 Vanessa Twombly SO Mattanawcook 22:48.29
168 Avery Laliberte SR Edward Little 22:48.51
169 Ariana Mohammad SR South Portland 22:48.64
170 Mina Puig JR Scarborough 22:50.21
171 Kristin Macek JR Caribou 22:51.42
172 Olivia Adams SR Colonel Gray 22:52.99
173 Ashley Simon SR Hampden 22:54.38
174 Bryanna Parker SO Hampden 22:55.02
175 Jade Decker SR John Bapst 22:57.30
176 Adrianna White SO Lisbon 22:57.43
177 Sarah Mount SO Cheverus 22:57.63
178 Cassidy Sponagle SO JH Gillis 22:59.58
179 Ella Scott JR Camden Hills 22:59.84
180 Janey Blackwell-Orr JR South Portland 23:02.95
181 Holly Wentworth SR Messalonskee 23:04.16
182 Julie Connell SR Cumberland-RI 23:04.38
183 Sarah Williams JR Colonel Gray 23:06.08
184 Michelle Olsen JR Marshwood 23:06.46
185 Leila Alfaro SO Kents Hill 23:07.48
186 Molly Maguire SR Yarmouth 23:09.30
187 Emma Smith SR Colonel Gray 23:09.80
188 Campbell Dorsett SO Yarmouth 23:09.84
189 Adya Plourde SR Marshwood 23:09.93
190 Meredith Hawkins SO Yarmouth 23:10.32
191 Danielle Tripp JR Massabesic 23:11.32
192 Sophia Oliveri JR Gardiner 23:11.92
193 Eilidh MacDonald JR JH Gillis 23:11.99
194 Natalie Corrigan JR Messalonskee 23:12.69
195 Rachael Chavarie JR Brewer 23:13.51
196 Courtney King JR Cony 23:14.20
197 Kelsey Grass SR Belfast 23:14.36
198 Marianne Helton JR Washburn 23:17.02
199 Candace Doughty SR Brewer 23:17.67
200 Olivia MacDonald SR JH Gillis 23:17.88
201 Lauren Chapman JR Caribou 23:20.35
202 Alexandra McCown SO Messalonskee 23:20.83
203 Adrianna Fish SO John Bapst 23:27.83
204 Mercedes Lane JR Edward Little 23:28.68
205 Gwen Baker JR Windham 23:29.89
206 Amelia Franklin SO Morse 23:31.26
207 Katie LeBlanc SR Lawrence 23:32.53
208 Signe Lynch SO Hall-Dale 23:33.07
209 Yui Miyamato JR Kents Hill 23:33.13
210 Kate Hilscher SO NYA 23:33.21
211 Danielle Laverdiere SO Yarmouth 23:35.16
212 Allie Lycette SO Lisbon 23:38.11
213 Alexis Wintle SO Windham 23:39.27
214 Taylor Cray SO Maranacook 23:40.03
215 Lauren Magnuson JR South Portland 23:47.22
216 Annalise Hawthorne JR Telstar 23:47.58
217 Louisa Nyhus JR Waterville 23:49.79
218 Abigail Bergdoll JR MCI 23:52.27
219 Ashley Woodside SR Hampden 23:59.07
220 Mary Kashkooli SR John Bapst 23:59.20
221 Rebecca Khimatian SO Cumberland-RI 24:03.90
222 Mary Coyne JR Yarmouth 24:06.09
223 Linley Wakeland SR John Bapst 24:10.03
224 Nellie Block SO PHS 24:13.07
225 Carla Boyle-Wight SO Telstar 24:18.65
226 Bea Hesselbart JR PHS 24:28.34
227 Lauren Brown SO Waterville 24:31.22
228 Hannah Ives SO Colonel Gray 24:35.69
229 Adele Werner JR McAuley 24:37.18
230 Maria Quartararo JR Scarborough 24:53.88
231 Jenna Mae Ellsworth SO Colonel Gray 24:54.03
232 Gabrielle Beaulieu JR Yarmouth 24:58.46
233 Kathryn Nagle JR Bangor 25:09.49
234 Elizabeth Lemin JR Bangor 25:17.91
235 Haley Deluca-Lowell JR John Bapst 25:19.04
236 Ruby Perry JR Burrillville-RI 25:22.01
237 Megan Bradbury JR Dirigo 25:28.14
238 Molly Picone SO Bangor 25:28.69
239 Laddy Deluca-Lowell SO John Bapst 25:31.64
240 Emma Clark JR Colonel Gray 26:22.57
-- Sarah Sear JR Colonel Gray DNF
-- Jackie Stewart JR Colonel Gray DNF
-- Hana Marmura JR JH Gillis DNF
-- Emily Rioux JR Falmouth DNF
-- Alta Farrell JR Falmouth DNF
-- Anna Dube JR McAuley DNF
Boys 5k Run CC
=======================================================================
Course: # 15:26.64 9/29/2012 Mike Tate, Dr. JH Gillis
Meet: * 15:26.64 9/29/2012 Mike Tate, Dr. JH Gillis
'12 Champion: 15:26.64 9/29/2012 Mike Tate, Dr. JH Gillis
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - UNSEEDED SECTION
1 William Vance SO Winthrop 18:24.92
2 Nickolas Cowan SR Old Town 18:31.62
3 Mathias Deming SO Winthrop 18:36.65
4 Colby Rand JR Brewer 18:37.48
5 Alexander Casas SR Medomak 18:49.31
6 Alex Pelletier JR Washburn 19:10.60
7 Will Livermore SR Biddeford 19:10.67
8 Daniel Bubar SO Medomak 19:11.54
9 Austin Verrill SR Windham 19:12.64
10 Curtis Paradis JR Biddeford 19:14.07
11 Lukas Lagasse SO Caribou 19:20.45
12 Randy Metreaud JR Marshwood 19:21.02
13 Abdifatah Mohamed SR Lewiston 19:21.84
14 Gabe Massey SO Caribou 19:23.40
15 Ibrahim Noor JR Edward Little 19:26.14
16 Michael Cuesta JR South Portland 19:27.10
17 Noah Simpson JR Foxcroft 19:27.83
18 Creighton Jewkes JR JH Gillis 19:28.31
19 Isaac Johnson JR Winthrop 19:28.44
20 Dante Larocca JR Cumberland-RI 19:30.25
21 Gabe Piquette SO Foxcroft 19:31.32
22 Hendrik Andrews SR Belfast 19:32.17
23 Aylen Wolf SO GSA 19:33.53
24 Thomas Luce JR Messalonskee 19:34.01
25 Noriyuki Nukaga JR Brewer 19:34.25
26 Robin Doyle SR Bucksport 19:34.31
27 Skyler Fraga SO Bucksport 19:34.87
28 Derek Talbot SR Sanford 19:37.82
29 Chathu Karunasiri SO Caribou 19:37.99
30 Anthony Oliveri SO Cumberland-RI 19:38.24
31 Dominique Sepulveda SO Lewiston 19:39.34
32 Sean Wyman JR South Portland 19:40.26
33 Dwayne Dyer SO Biddeford 19:42.33
34 Anthony Amalfitano JR Messalonskee 19:45.83
35 Mitchell St.Peter JR Caribou 19:48.09
36 Antony Gardner SR Edward Little 19:48.37
37 Patrick Groening SO Belfast 19:49.04
38 Cameron Preston JR Washburn 19:49.12
39 Michael Neumann SO Winthrop 19:49.17
40 Austin Albert JR Presque Isle 19:49.87
41 Alex Hyndman SO Colonel Gray 19:49.90
42 Caleb Ellis JR Winslow 19:52.82
43 Brandon Crocker SR Orono 19:52.85
44 Kyle Dupuis SR Old Town 19:53.31
45 Spencer Dunn SO Edward Little 19:54.69
46 Aaron Ouellette SO Morse 19:56.50
47 Luke Guibord SO Cheverus 19:58.97
48 James Tweel SO Colonel Gray 19:59.16
49 Brian Cahalan SR Harwood Union 19:59.51
50 Sam Jenkins SR Colonel Gray 20:01.33
51 Jacob Larsen JR Dirigo 20:02.01
52 Christopher Lally SO Cumberland-RI 20:02.10
53 Adam Hitchcock SR Ellsworth 20:04.38
54 Clay Corney SR Colonel Gray 20:05.73
55 Andrew Mikkelson SO JH Gillis 20:06.81
56 Connor Archer SO Old Town 20:07.50
57 Jacob Hunter JR Brunswick 20:08.04
58 Lyle Webster JR Windham 20:08.73
59 Gary Gallagher JR Hampden 20:09.20
60 Cody Paul JR Burrillville-RI 20:11.75
61 Ryan Englehardt JR MCI 20:12.13
62 Aiden Clarke JR Gould 20:13.49
63 Talor Hamilton SO Ellsworth 20:15.42
64 Tony Martel SR Biddeford 20:15.87
65 Conor Colburn JR Cumberland-RI 20:16.70
66 Stefan Joyce SO Falmouth 20:17.99
67 Aidan Trager JR Marshwood 20:18.76
68 Brett Carter SO Lisbon 20:20.45
69 Richard Cote SO Massabesic 20:20.69
70 Cristian Nunez JR Presque Isle 20:22.09
71 Trystan Mercier JR Boothbay 20:22.48
72 Ethan Welch SO Winslow 20:23.08
73 Ethan Merrifield SR Belfast 20:23.17
74 Adam Bohlen SO Bucksport 20:23.31
75 Michael Soteres JR Bucksport 20:27.33
76 Logan Theriault JR Winslow 20:27.88
77 Charles Doughty SO Brewer 20:28.98
78 Alex Orr SR Cony 20:29.94
79 David Machon JR Boothbay 20:30.32
80 Ben Andrews SO Oxford Hills 20:30.38
81 Jack Whaley SO Cheverus 20:30.48
82 Nick Charest JR Winthrop 20:32.13
83 Patrick Welch SO Hampden 20:33.30
84 Nathaniel Rines SO Morse 20:33.33
85 Edwin Lewis JR Massabesic 20:33.78
86 Clancy Doyle SO Colonel Gray 20:33.92
87 Caleb Jackson SR Maranacook 20:34.06
88 Chase Boni JR Cumberland-RI 20:34.74
89 Jacob Folster SO Lewiston 20:34.84
90 Jonathan Karp SO Brewer 20:34.91
91 Josh Heanssler SR Camden Hills 20:35.05
92 Caelan Pike Meter SO Yarmouth 20:35.30
93 Josh Therrien JR Leavitt 20:36.11
94 Ben Slayton SO Yarmouth 20:36.86
95 Nick Dwelle SO Winthrop 20:37.04
96 Tim Meservier SR Mt. Blue 20:37.47
97 Stephen Bennett SO Cape Elizabeth 20:39.13
98 Abraham Steinberger SO Lincoln 20:40.80
99 Skyler Bang SO Edward Little 20:41.44
100 Matt Wagner JR Hampden 20:42.44
101 Ben Ropple SO John Bapst 20:42.71
102 Steven Minns SO Mt. Blue 20:42.97
103 Jordan Bickford SO Belfast 20:43.76
104 Dakota Clement SO Hampden 20:46.26
105 Andrew Moriarty SR Sanford 20:46.43
106 David Lambrou SO Cumberland-RI 20:47.72
107 Anthony Mason SO Bangor 20:51.28
108 Salvatore Ciolino SO Cumberland-RI 20:54.71
109 Nate Stephenson SR Ellsworth 20:54.90
110 Riley McDuffie SO Caribou 20:54.98
111 Reed Davis SO Brewer 20:57.17
112 Noah Castonguay JR Leavitt 21:00.12
113 Matt Hanna JR MDI 21:00.32
114 Ian Haddow SO Old Town 21:00.40
115 Mark Haskell JR Lisbon Falls 21:01.21
116 Devon Fletcher SO Colonel Gray 21:02.35
117 Kenneth Scheimreif SR Medomak 21:03.50
118 Trey Rogers SR Edward Little 21:04.03
119 Will Pochepan JR Falmouth 21:05.00
120 Nicholas White SR Cumberland-RI 21:05.48
121 Coleman Paine JR Madison 21:05.94
122 Michael Townsend JR Hampden 21:06.62
123 Tyler Lord JR Hampden 21:06.63
124 Peter Hanson JR Hampden 21:08.46
125 Daniel Paradis SR Winslow 21:08.99
126 Michael Salois JR GSA 21:09.99
127 Ethan Dube JR Sanford 21:10.56
128 Devon Oppedisano SR GSA 21:11.12
129 Cayman Bickerstaff JR Falmouth 21:11.27
130 Patrick Hassen SR Cony 21:11.61
131 Nick Cavanaugh JR GNG 21:11.72
132 Cameron Brown SO South Portland 21:11.88
133 Nicholas Poland SO Lewiston 21:12.14
134 Trevor Jordan SO Biddeford 21:12.95
135 Eric Hall SO Lewiston 21:13.60
136 Ian Lichtenberg SR Mattanawcook 21:13.96
137 Max Trostel JR Hampden 21:15.19
138 Justin Cottle SR Hampden 21:15.47
139 Cameron Mathies SO Hampden 21:15.56
140 Max Nyholm JR Edward Little 21:15.90
141 Liam Cogger SR JH Gillis 21:16.23
142 Baxter Forrest JR GSA 21:16.97
143 Skylar Ouellette SO Old Town 21:19.55
144 Alec Stuckey SO NYA 21:20.69
145 Christian Arsenault JR Colonel Gray 21:22.71
146 Michael Ericson JR Washburn 21:25.03
147 Tsai Yun-Ting SO Foxcroft 21:26.71
148 Nicholas Dieffenbacher-K SO Old Town 21:26.98
149 Nate Allen SO Leavitt 21:27.81
150 Liam Walp SO Hall-Dale 21:29.94
151 Matthew Brown SO Cheverus 21:30.76
152 Karl Alamo JR Boothbay 21:31.04
153 Austin Robichaud SO Old Town 21:32.47
154 Agustin Lewis JR Marshwood 21:32.48
155 Billy Wessels JR Belfast 21:35.33
156 Mathuran Carr SO Colonel Gray 21:35.77
157 Ben LaRoche JR Edward Little 21:36.20
158 Bryce DiMauro SO MDI 21:38.75
159 Jacob Bither SR Caribou 21:38.86
160 Dominic Hamlin SO Messalonskee 21:39.55
161 Morgen Wilson SO Boothbay 21:40.59
162 James Churchill JR Presque Isle 21:42.31
163 Benjamin Flanagan JR Brunswick 21:42.81
164 Samuel Aduayi SR Kents Hill 21:43.15
165 Ryan Lolar SR Brewer 21:45.49
166 Daly Winterich SO Oceanside 21:47.81
167 Andrew Mulligan JR Colonel Gray 21:48.22
168 Augie Stevens SR Harwood Union 21:49.33
169 Kameron Andrews JR South Portland 21:49.60
170 Omar Batah SO Harwood Union 21:51.41
171 Colin Beliveau SO Falmouth 21:51.71
172 Matt Bourque JR John Bapst 21:54.63
173 Frank Schweizer SO GSA 21:55.43
174 Ethan Peters SO Yarmouth 21:58.00
175 Matt Beja JR Gould 21:58.02
176 Tucker Touchette SR Harwood Union 21:58.05
177 Garrett Main SO Messalonskee 21:58.72
178 Jackson Winslow SO Belfast 21:59.66
179 Joe Carignan SO Cape Elizabeth 21:59.75
180 Cormac Stevens SO Harwood Union 22:00.20
181 Detwiler Sean SO Morse 22:01.21
182 Brandon Bernier JR Edward Little 22:01.57
183 Ray Parker JR Harwood Union 22:01.97
184 Adam Driver SO Marshwood 22:02.13
185 Shane Johnson SO Boothbay 22:06.90
186 David Hunter SO Caribou 22:07.65
187 Patrik Orcutt SR Sumner 22:07.99
188 Will Hyland JR Belfast 22:08.07
189 Jacob West JR Oxford Hills 22:11.63
190 Sebastian Ancic JR Colonel Gray 22:12.36
191 Quinn Severs SO Sanford 22:12.62
192 Nicolas Boutin JR Old Town 22:12.79
193 David Philiphose SR Cheverus 22:13.01
194 Andrew Bobker JR Brunswick 22:13.08
195 Nick Langille SO Hermon 22:14.36
196 Brandon Sanzone SR Edward Little 22:15.71
197 Gavyn Washburn SO Winthrop 22:16.59
198 Justin St.Peter JR Hampden 22:16.92
199 Brandon Pelletier JR Oxford Hills 22:22.37
200 Sam Whiiten SO Sanford 22:23.47
201 Ben Plante SO Biddeford 22:26.17
202 Justin Lopez JR Camden Hills 22:26.36
203 Leon Taquet SR Cheverus 22:30.08
204 Avi LeBlanc SO Madison 22:35.56
205 Noah Robidoux SO Ellsworth 22:35.97
206 Eiji Frey SO Hampden 22:37.06
207 Alex Morsey SO Belfast 22:37.12
208 Ethan Madore SO NYA 22:38.32
209 Ian Lariviere SO Sumner 22:40.77
210 Josh Delgado SO Medomak 22:41.03
211 Noah Howard SO Belfast 22:41.94
212 Callum Toole JR Marshwood 22:42.69
213 Carter Veilleux SO Leavitt 22:44.53
214 Cameron Sullivan SO Old Town 22:48.13
215 Mike Mangravito SO Cape Elizabeth 22:49.10
216 Gabe Le JR Cumberland-RI 22:50.43
217 Nicola Mancini SO Cape Elizabeth 22:50.61
218 Isaiah Trial SO Lincoln 22:50.88
219 Timothy Speropolous SO Winslow 22:51.49
220 Seamus Doyle SR Marshwood 22:51.54
221 William Barrows JR Camden Hills 22:59.04
222 Ethan Judkins SO Oxford Hills 23:05.32
223 Deagan Poland SO Medomak 23:06.94
224 Abdulrahman Alsasa JR Cumberland-RI 23:08.16
225 Max Abramson SO Falmouth 23:08.81
226 Gabe Jacobson SO Cape Elizabeth 23:09.16
227 Tom Lilieholm JR Hampden 23:09.57
228 Christian Kimball JR Sumner 23:10.13
229 Timothy Gould SR Old Town 23:11.44
230 Daniel Miles SR Sanford 23:12.58
231 Mitchell Morrison SO Leavitt 23:13.66
232 Dustin Ivers SO MCI 23:15.27
233 Griffin Shute SO GSA 23:19.34
234 Alex Forbes SR JH Gillis 23:20.90
235 Andrew Bekkers SR JH Gillis 23:20.97
236 Spencer Bowden SO GSA 23:23.63
237 Richard Du JR GSA 23:23.94
238 Anthony Bahe SR Caribou 23:25.41
239 Ricky Chen JR Mt. Blue 23:26.19
240 Christopher Arnold SR Hermon 23:28.36
241 Kyle Mason SR Bangor 23:29.84
242 Tynan Collins JR Edward Little 23:35.48
243 Brayden McAvoy SO Brewer 23:35.94
244 Sam Hebert JR Marshwood 23:37.62
245 Connor Moerike JR Colonel Gray 23:38.67
246 Leander Andrews SO Belfast 23:42.29
247 Nate Beaudoin SO Monmouth 23:44.39
248 Josh Winslow SR Greater Houlton 23:47.53
249 Ian Lander SO Cheverus 23:48.33
250 Max Iannazzi JR Hampden 23:48.98
251 Ryan Lynch JR Cumberland-RI 23:49.80
252 Adam Colter SO Hampden 23:53.53
253 Zachry Fox SR Old Town 23:54.12
254 Amaziah Jones JR Bucksport 23:57.82
255 Dustin Coty JR Caribou 24:02.93
256 Derek Haas SO Old Town 24:09.56
257 Lucas Wood SO MDI 24:14.68
258 Dylan Coty JR Caribou 24:18.47
259 Anthony Simpson SR Sanford 24:20.94
260 Sam Nichols JR Brunswick 24:22.70
261 Christopher Adams SO Caribou 24:22.90
262 Arturo Lizano JR Cape Elizabeth 24:23.43
263 Jonathan Cassidy JR Winslow 24:27.70
264 Jaidon Smith SR Lawrence 24:33.17
265 Calvin Eisenhaur SR Sanford 24:34.92
266 Ian Patterson SR Sanford 24:48.75
267 Patrick Kearns SO Hampden 24:55.53
268 Seamus Obrien SR MDI 25:08.56
269 Michael Kendrick SO Massabesic 25:09.49
270 Nathan Flewelling SR Lawrence 25:31.35
271 Jeff King SR Hampden 25:32.36
272 Noah Bradbury SO Yarmouth 25:35.24
273 Zach Kellner SO Telstar 25:36.46
274 Seth Wilcox JR MCI 25:38.27
275 Brendan Walsh SO Hermon 25:40.48
276 Steven Tapia SR Morse 25:42.15
277 Colby Villani SO Lewiston 25:43.10
278 Isaac Carlson JR Lisbon Falls 25:52.92
279 Mike MacDonald JR Lisbon Falls 25:57.20
280 Vernon Farrar SO Dirigo 26:05.72
281 Tommy Maloney JR Harwood Union 26:16.19
282 Josh Hilton SO Sanford 26:18.14
283 Jesse Bibby JR Cumberland-RI 26:19.69
284 Taylor Coon JR Hampden 26:20.93
285 Ryan Allan JR JH Gillis 26:25.47
286 Shane Fekert SO Harwood Union 26:26.95
287 Shawn Farrington JR Brewer 26:32.10
288 Zach Wood SR Hermon 26:33.28
289 Matthew Delva SO Cumberland-RI 26:40.98
290 Stan Small JR Hampden 26:47.72
291 Joshua Moran JR GNG 26:52.96
292 Jarrod Joy JR Brewer 27:02.58
293 Brian Dubois SR Sanford 27:19.20
294 Colin Patterson SO Sanford 27:19.40
295 Max Bucko SO South Portland 27:31.85
296 Alex Serrano JR Marshwood 27:39.64
297 Charles Lang SO Oxford Hills 27:55.94
298 David Dorr JR Hampden 28:01.43
299 Ray Hutchins JR Sanford 28:03.30
300 Timothy Sovis SO Brewer 28:03.96
301 Ben Luchini SO Mt. Blue 28:13.13
302 Conor Thompson SO Bangor 28:27.81
303 Reece McDougal SO Presque Isle 28:33.17
304 Jesse Jacques JR Lawrence 29:54.27
-- Dylan MacDonald SR Colonel Gray DNF
Results - FRESHMAN SECTION
1 Owen Concaugh FR Messalonskee 17:08.76
2 Ben Breton FR Windham 17:22.73
3 Joey Polio FR Boothbay 17:29.76
4 Paul Casavant FR Hampden 17:29.98
5 Jeremy Bennett FR Windham 17:36.72
6 John Hassett FR GSA 17:40.72
7 Liam Tucker FR Falmouth 17:45.27
8 Caleb Love-Webb FR Camden Hills 17:48.45
9 Ben Wyman FR Falmouth 17:49.73
10 Brody Bate FR Marshwood 18:18.78
11 Ollie Dillon FR GSA 18:23.06
12 Sam Rusak FR Scarborough 18:24.01
13 Zachary Hoyle FR Messalonskee 18:26.48
14 Xander Keiter FR South Portland 18:28.75
15 Alex Maxsimic FR Brewer 18:30.84
16 Matt Pritchartt FR Marshwood 18:33.37
17 Evan Guernelli FR Brunswick 18:34.37
18 Harry Travers FR Cumberland-RI 18:34.68
19 Colin Fenelley FR Harwood Union 18:37.62
20 Jordan Cook FR Biddeford 18:38.40
21 Noah Burnham FR Waterville 18:44.68
22 Kyle Morris FR Caribou 18:47.20
23 Wyatt Lataille FR Hampden 18:48.81
24 Alex Depke FR Cape Elizabeth 18:50.45
25 Marcus Wentworth FR Gould 18:50.49
26 Scout Tucker FR Cheverus 18:51.57
27 Isaiah Reid FR Mt. Blue 18:54.27
28 Nicholas Crowe FR Cumberland-RI 18:55.71
29 Will Webb FR Hampden 18:55.85
30 Keith Adams FR John Bapst 19:03.75
31 Ayden Henson FR Falmouth 19:09.16
32 Bryce Henson FR Falmouth 19:13.34
33 Jeff Pichie FR Burrillville-RI 19:14.72
34 Steven Larkin FR Cheverus 19:20.93
35 Issiac Christiansen FR Sumner 19:29.26
36 Nicholas Gould FR Old Town 19:29.46
37 Spencer Knowlton FR Sanford 19:29.51
38 David Squire FR Falmouth 19:30.09
39 Mac Huffard FR Cape Elizabeth 19:33.04
40 Jacob Gamache FR Edward Little 19:33.92
41 Chris Ostrow FR Falmouth 19:41.29
42 Aden Mohamed FR Lewiston 19:42.43
43 Logan McCarthy FR Cheverus 19:42.61
44 Jacob O'Berry FR Presque Isle 19:43.34
45 Ethan Johnson FR Mattanawcook 19:44.40
46 Matt Bennett FR Gould 19:46.63
47 Leo Amabile FR Massabesic 19:48.37
48 Zane Bielenberg FR Belfast 19:49.46
49 Isaac Seigle FR Mt. Blue 19:52.59
50 Mike Schlotterbeck FR Lisbon 19:54.83
51 Aidan Canning FR JH Gillis 19:57.76
52 Brennin Fraser FR JH Gillis 19:58.17
53 Ruslan Reiter FR Maranacook 19:58.20
54 Logan Halee FR Oxford Hills 19:58.20
55 Jared Kempf FR Cumberland-RI 20:03.42
56 Jonathan Whitcomb FR Hall-Dale 20:07.51
57 Michael Bailey FR Brewer 20:11.45
58 Nick White FR Brunswick 20:11.77
59 Josh Bloom FR MDI 20:15.45
60 Tristan Touchette FR Harwood Union 20:18.54
61 Harry Dumais FR Burrillville-RI 20:21.54
62 Hunter Willey FR Old Town 20:21.68
63 Ben Rudnick FR Falmouth 20:29.83
64 Peter Taylor FR John Bapst 20:31.59
65 Adam Cloutier FR Massabesic 20:32.85
66 Girish Tiwari FR Falmouth 20:34.31
67 Nathaniel McNutt FR Oxford Hills 20:35.51
68 Christopher Wilson FR Nokomis 20:35.61
69 Zach Davidson FR Maranacook 20:39.87
70 Evan Tanner FR Falmouth 20:43.87
71 Sam Gardner FR Brewer 20:44.73
72 Matthew Williamson FR Orono 20:45.26
73 Nicolas Bolduc FR Cony 20:48.35
74 Stephen Nelson FR Orono 20:58.56
75 Caleb Fortin FR Winthrop 20:59.35
76 Jett Troutt FR Hermon 21:00.13
77 Jack Kostelnik FR NYA 21:00.55
78 Chris Campbell FR Boothbay 21:01.46
79 Aaron Emerson FR Cony 21:03.24
80 Kevin Connors FR Cumberland-RI 21:05.15
81 John Cox FR Cheverus 21:13.16
82 Alex Roy FR Lawrence 21:13.30
83 Harrison Pearce FR Hall-Dale 21:13.42
84 John Duggan FR Cumberland-RI 21:15.77
85 Nicolas Alfaro FR Caribou 21:16.77
86 Nathan Schnee FR Waterville 21:18.32
87 Donald Jewkes FR JH Gillis 21:19.46
88 Connor Wakeland FR John Bapst 21:20.11
89 Lowell Ruck FR Orono 21:20.13
90 Thurston Nichols FR Massabesic 21:24.95
91 Wesley Burton FR Lewiston 21:25.71
92 Dillion Nason FR Hermon 21:25.76
93 Joseph Bussiere FR Leavitt 21:27.12
94 Cameron Hartford FR Washburn 21:28.30
95 Connor LaPointe FR Marshwood 21:29.67
96 Thomas Reiskin FR Harwood Union 21:32.51
97 Thomas Sanborn FR Old Town 21:34.05
98 Silas Crosby FR Lisbon 21:36.16
99 Jake Malcom FR NYA 21:44.20
100 Chris Guertler FR Yarmouth 21:45.87
101 Jacob Gallon FR Orono 21:46.55
102 Zane Dustin FR Oxford Hills 21:48.10
103 Daniel Woodhouse FR South Portland 21:51.36
104 Ethan Griffiths FR Brewer 21:51.74
105 Benjamin Nichols FR Hermon 21:52.58
106 Alex McKinney FR Bangor Christian 21:52.64
107 Andrew Zapsky FR Hermon 21:52.75
108 Tyler Hastings FR Sanford 21:54.46
109 Alex Spearin FR Camden Hills 21:54.79
110 Tyler Noyes FR Belfast 21:57.85
111 Theodore Seidel FR Lincoln 21:58.83
112 Jack Gillis FR JH Gillis 21:59.42
113 Taylor Smith FR Foxcroft 22:01.04
114 Keegan McKenna FR Harwood Union 22:03.36
115 Corey Rogers FR Mt. Blue 22:08.96
116 Chris Kobel FR Cape Elizabeth 22:12.37
117 Bradley Mileson FR South Portland 22:12.91
118 Micah Thomas FR Hall-Dale 22:13.68
119 Sam Betts FR Boothbay 22:24.66
120 Trevayne Jackson FR Mt. Blue 22:24.74
121 Nick Leclerc FR Camden Hills 22:27.65
122 Dasol Kim FR Brunswick 22:28.91
123 Nicholas Kimball FR Sumner 22:29.04
124 Gal Gilat FR Camden Hills 22:34.86
125 Joshua Drisko FR Bangor 22:38.01
126 Jacob Willette FR Bangor 22:45.59
127 Alex Wicks FR Morse 22:46.42
128 Tyler Bilodeau FR Camden Hills 22:50.51
129 Calvin Laber-Smith FR South Portland 22:54.67
130 Trent Grover FR Medomak 22:55.05
131 Eric Simon FR Caribou 22:57.35
132 Pedro Rodriguez FR Hampden 23:00.49
133 William Kneeland FR Brewer 23:01.22
134 Jason Labbe FR Leavitt 23:01.77
135 Dylan Bernaquer FR Sumner 23:04.42
136 Andrew Lavin FR Searsport 23:10.33
137 Will Saint Amour FR Yarmouth 23:13.85
138 Dylan Gagne FR Messalonskee 23:19.24
139 Kane Martz FR Hampden 23:20.48
140 Grant Giles FR Boothbay 23:22.39
141 Jose Martinez FR Cumberland-RI 23:25.37
142 Ethan Daigneault FR Massabesic 23:26.26
143 John Grindle FR Old Town 23:27.32
144 William Butler-Legasse FR Sumner 23:32.72
145 Noah Sherburne FR Boothbay 23:37.45
146 Tyler Bodeen FR Morse 23:40.87
147 Lance Lagasse FR Caribou 23:41.66
148 Adam O'Connor FR Winslow 23:43.89
149 Dylan Reese FR Oceanside 23:48.95
150 Ryan Pelletier FR John Bapst 23:50.21
151 Noah Clarke-Sigmon FR MDI 23:58.17
152 Valur Fannar FR Morse 23:59.29
153 Ben Watson FR MDI 24:10.37
154 Bryon Dossett FR Bucksport 24:13.29
155 Dawson Curtis FR Leavitt 24:18.71
156 Peter Nielsen FR Maranacook 24:24.18
157 Ethan Poland FR Foxcroft 24:24.51
158 Eugene Cleary FR Harwood Union 24:37.47
159 Camren Mcreavy FR Mattanawcook 24:46.70
160 Max Winn FR Bangor 24:47.14
161 Ryan McGraw FR Bangor Christian 24:52.82
162 Sam Carmichael FR Greater Houlton 25:11.48
163 Jacob Bilsky FR Biddeford 25:12.27
164 Ian Poyant FR Sanford 25:25.16
165 Logan Smith FR Bangor 25:25.61
166 Noah Thomas FR Belfast 25:27.48
167 Isaac Miles FR Sanford 25:30.50
168 Aiden Redding FR Bangor 25:43.14
169 Reese Bucklin FR Lewiston 25:43.38
170 Jake Arata FR GNG 25:48.64
171 Colin Barlow FR Cony 25:51.44
172 Alex Batey FR Hampden 25:54.55
173 Nick Doran FR Camden Hills 25:59.83
174 Chandler Baine FR Hampden 26:00.75
175 James Swanson FR Yarmouth 26:01.85
176 Eriq Proctor FR JH Gillis 26:08.21
177 John Lacarruba FR GNG 26:20.65
178 Peter Cooke FR Lincoln 26:29.49
179 Noah Ladensack FR Harwood Union 26:41.92
180 Jake MacLennan FR NYA 26:56.77
181 Sovann Boyd FR Marshwood 27:43.00
182 Morgen Ray FR Oxford Hills 27:48.15
183 Matthew Rice FR Bangor 28:40.60
184 Hunter Wentworth FR Hermon 31:01.10
-- Nate Klebe FR Falmouth DNF
Results - SEEDED SECTION
1 Josef Holt-Andrews SR Telstar 15:06.92*
2 Aaron Willingham JR Mt. Blue 15:42.18
3 Josh Horne SR Mt. Blue 15:54.21
4 Sam Nishi JR Harwood Union 15:58.13
5 Liam Simpson SR Cape Elizabeth 16:00.08
6 Will Shafer SR GNG 16:07.91
7 Ben Trapani SR Camden Hills 16:20.81
8 Isaiah Harris JR Lewiston 16:21.70
9 Henry Smithers JR Gould 16:21.89
10 Robert Looker SR Ellsworth 16:22.29
11 Bryce Murdick JR Falmouth 16:22.33
12 Mohamed Awil SR Lewiston 16:23.40
13 Brayden Beardsley SR Ellsworth 16:26.58
14 Geoffrey Kazlow SR Harwood Union 16:26.89
15 Mohamed Mohamed SR Lewiston 16:29.41
16 Peter Doane SR Cape Elizabeth 16:29.96
17 Colin Tardiff SO Scarborough 16:30.52
18 Sean Laverty SO Cumberland-RI 16:32.67
19 Jonathan Stanhope SR Bangor 16:35.82
20 Chris Cote JR Waterville 16:35.91
21 Logan Moses SR Messalonskee 16:38.62
22 Dan Lesko JR Mt. Blue 16:40.63
23 Farhan Abdillahi SR Lewiston 16:40.89
24 Caleb Lord JR Hampden 16:43.21
25 Paul MacLellan JR JH Gillis 16:44.09
26 Jacob Terry JR Scarborough 16:45.35
27 Jesse Southard SO Gorham 16:45.37
28 Mitch Morris JR Cape Elizabeth 16:45.64
29 Nathaniel Kazlow SR Harwood Union 16:46.58
30 Ben Allen JR Winthrop 16:47.01
31 Scott Lambert JR Falmouth 16:48.05
32 Michael Aboud JR Massabesic 16:49.09
33 Caleb Kessler SR Harwood Union 16:50.24
34 Alex Southiere SR Cumberland-RI 16:50.33
35 Nathanael Kuzio JR Harwood Union 16:51.04
36 Osman Mohamed SO Lewiston 16:54.93
37 Luke Rand SR Brewer 16:55.19
38 Andrew Sholl SO Scarborough 16:58.88
39 Matt Malcom JR NYA 17:00.30
40 Kevin Seaver SR Cumberland-RI 17:00.88
41 Nate Skvorak SR Windham 17:02.11
42 Kyle Kennedy JR Cape Elizabeth 17:03.39
43 Andrew Mongiat JR Massabesic 17:04.58
44 Ian Morris SR Scarborough 17:05.22
45 Christopher Walfield SO Morse 17:06.83
46 Edward MacDonald SR JH Gillis 17:07.05
47 Remington Gaetjens JR Massabesic 17:08.20
48 Josh Simensky SO Falmouth 17:08.70
49 Jack Letellier SR Marshwood 17:10.55
50 Sean Soucy SO Falmouth 17:12.62
51 Austin Landry SR Maranacook 17:13.43
52 Avery Genus SO Lincoln 17:13.83
53 Parker Montano JR Cheverus 17:14.41
54 Julian Pelzer SR Cape Elizabeth 17:17.10
55 Sean McGovern JR Scarborough 17:17.46
56 Dustin Ramsay SR Hampden 17:18.05
57 Maxim Doiron JR Scarborough 17:18.32
58 Jason Stevenson SR Maranacook 17:19.14
59 Ben Foster JR Gorham 17:20.03
60 Cooper Holmes SO Ellsworth 17:21.71
61 Frank King SR Ellsworth 17:21.76
62 Christopher Tanner JR Brunswick 17:23.35
63 Nicholas Harriman SO Lisbon 17:24.47
64 Josh Donnelly JR Brewer 17:24.72
65 Saadeldin Zackaria JR South Portland 17:25.16
66 Tristan Butterfield SO Orono 17:25.88
67 Ben Salinas SR Bangor 17:27.71
68 Abdullah Kaba JR Cumberland-RI 17:29.13
69 Will Britton SR Cape Elizabeth 17:29.57
70 Iain Kurry JR Falmouth 17:30.47
71 Jacob Bloom JR Scarborough 17:32.05
72 Gavin Felch JR Medomak 17:32.65
73 James O'Neil SR Orono 17:32.79
74 Benn Scully SR Boothbay 17:33.67
75 Jordan Harris JR MDI 17:33.76
76 Connor Wagner SR John Bapst 17:34.44
77 Harrison Knowlton JR Leavitt 17:35.03
78 Branden Pratt SR Massabesic 17:35.40
79 Sage Tanner SR Falmouth 17:36.87
80 Connor Bouffard JR Biddeford 17:37.10
81 James Haupt SO Cumberland-RI 17:39.47
82 Matt Simmons JR Falmouth 17:39.67
83 Ben Garcia SO GNG 17:40.54
84 Colin Glencross SO Bangor 17:40.79
85 Emmitt Heath SR Messalonskee 17:40.95
86 Kyle St. Thomas SO Brewer 17:42.17
87 David Grover SO Scarborough 17:42.71
88 Zach Durand JR Burrillville-RI 17:42.73
89 William Mardo SO Cumberland-RI 17:46.54
90 Caleb Halvorson-Fried SR Bangor 17:47.89
91 James McAuliffe SR Hall-Dale 17:50.40
92 Stephen Taylor SR Brewer 17:51.76
93 Tristan Walden SR Brewer 17:52.96
94 Robert Campbell SR Boothbay 17:54.28
95 Will Fowler JR Scarborough 17:56.86
96 Jason Higginbotham SO Brunswick 17:57.01
97 Ben Bailey SR Monmouth 17:58.86
98 Thomas Cassidy SR Winslow 17:58.99
99 Trevor Ewald SR Cape Elizabeth 18:00.37
100 David Agudelo JR Cumberland-RI 18:01.10
101 Jack Hasch SR Boothbay 18:01.14
102 Matthew Fownes JR Cumberland-RI 18:01.49
103 Lucas Kinney SR Caribou 18:02.85
104 Jacob Palmerio JR Harwood Union 18:03.81
105 Douglas Wich SR Belfast 18:04.36
106 Colby Watts JR Maranacook 18:05.83
107 Spencer Linscott SO Gorham 18:07.12
108 Ralph Magnani JR MDI 18:07.24
109 Riley Spencely SO Colonel Gray 18:07.28
110 Jonathan Hankey SR Oxford Hills 18:07.62
111 Reese Preston SO Windham 18:07.71
112 Saul Nunez SR Presque Isle 18:08.36
113 Conall Molloy SR Orono 18:09.40
114 Izaac White SR Edward Little 18:09.54
115 Spencer Canham JR Hampden 18:10.43
116 Andrew Wong JR Colonel Gray 18:10.72
117 Samuel Southwick SO John Bapst 18:11.36
118 Tristen Rich JR Madison 18:11.67
119 Gavin Damian-Loring SO South Portland 18:11.84
120 Troy Cloutier SO Massabesic 18:11.85
121 Jacob Guay SR South Portland 18:12.08
122 Ethan Craigo JR MDI 18:12.78
123 Peter Henning JR Falmouth 18:12.79
124 Mike Tormey JR John Bapst 18:13.74
125 Trevor Levesque SR Presque Isle 18:14.16
126 Jordan Tranchemontagne SR Sanford 18:14.29
127 Dylan Harris SO MDI 18:14.65
128 Sheldon Bang SR Edward Little 18:15.17
129 Ethan Cantlin JR Falmouth 18:16.40
130 Andrew Levesque SO Cony 18:16.84
131 Michael Rogers JR Colonel Gray 18:17.12
132 Matt Burnham SO Boothbay 18:17.62
133 Jon Bland JR Windham 18:19.25
134 Nate Caruso SR Bangor 18:20.25
135 Jake Crosby SR Sanford 18:20.26
136 Ryan Cole JR Hampden 18:20.61
137 Steven Lailer JR Windham 18:21.01
138 Walter Martin SR Brunswick 18:22.42
139 Noah Lapointe SR Morse 18:22.84
140 Andrew Ostrow SR Falmouth 18:23.06
141 Matt Spear SR John Bapst 18:23.50
142 Josh Zapsky JR Hermon 18:23.87
143 Thomas Hodgkins SO South Portland 18:23.94
144 Zach Miller SR Brunswick 18:24.11
145 Riley Kennedy JR JH Gillis 18:24.28
146 Ethan Harriman JR Maranacook 18:24.55
147 Alex Tomasello SR Lincoln 18:25.35
148 Jared Duperee SO Cape Elizabeth 18:25.93
149 Sam Earnshaw SR Cape Elizabeth 18:27.34
150 Michael Macaluso SO Cheverus 18:27.83
151 Joseph Flanigan JR Falmouth 18:28.66
152 Brad Ravenelle SO PHS 18:29.88
153 Austin Comeau SR Old Town 18:30.26
154 David MacDonald SO JH Gillis 18:32.26
155 Peter Philbrook SO MDI 18:33.19
156 Lucas Nickerson JR GNG 18:33.69
157 Natale Cardillo SO Messalonskee 18:34.27
158 Thomas Harrington JR Massabesic 18:34.68
159 Balt von Huene JR Morse 18:34.97
160 Luke Thombs SO Monmouth 18:35.38
161 Brendan Hickey JR Mt. Blue 18:35.86
162 Patrick Laliberte SR Windham 18:36.08
163 Ethan Dapice JR Brewer 18:37.60
164 Austin Cross SO GNG 18:38.50
165 Sam Gerken JR Yarmouth 18:38.92
166 Ari Snider SR Belfast 18:39.03
167 Caleb Marsh SO Brewer 18:39.17
168 Tyler Moore JR Hampden 18:39.48
169 Ben Cornell JR Burrillville-RI 18:40.39
170 Andrew Kolodgie SR Yarmouth 18:40.59
171 Dustin Drabek SR Presque Isle 18:41.52
172 Jason Bartley SO Presque Isle 18:42.17
173 John Murphy JR Brunswick 18:42.31
174 Cameron Hoy SO Colonel Gray 18:42.32
175 Carson Bessey SO Messalonskee 18:42.36
176 Oliver Broughton SO GSA 18:43.41
177 Kyle Alamo JR Boothbay 18:44.67
178 Brian Taylor SR Falmouth 18:45.43
179 Colin Jones JR Scarborough 18:45.64
180 Nathan Palmerio SO Harwood Union 18:45.72
181 Luca DeAngelis SO Maranacook 18:45.74
182 Matt Esposito JR Gorham 18:46.38
183 Stuart Cole JR Kents Hill 18:46.43
184 John Salamone SR South Portland 18:47.04
185 Dylan Thombs SR Monmouth 18:47.47
186 Jacob Maloney SO South Portland 18:47.63
187 Daniel Jordan SR South Portland 18:48.66
188 Daniel Schmidt JR Falmouth 18:48.94
189 John Parent SO Maranacook 18:49.37
190 Jeff Willey JR Lisbon 18:49.99
191 Reed Farrar JR Leavitt 18:50.05
192 Huston McCollum SO John Bapst 18:50.37
193 Benjamin Blaisdell JR Lawrence 18:50.70
194 Alec Brown JR Colonel Gray 18:52.50
195 Jarod Farrar SO Leavitt 18:53.05
196 William Richard SR MDI 18:53.08
197 Niall Burnett JR Colonel Gray 18:53.88
198 Josh Marquis SR Orono 18:53.91
199 Devlin Valle SO GSA 18:53.91
200 Billy Chambers SO Waterville 18:54.25
201 McKinley Stinson JR Brunswick 18:54.51
202 Ben Hamilton SR Massabesic 18:56.33
203 Will Stewart JR Colonel Gray 18:56.62
204 Eli Smith SO Camden Hills 18:57.16
205 Jamie Lane JR Gorham 18:57.58
206 Adam Meyer SO Falmouth 18:57.62
207 Ryan O'Riordon SO South Portland 18:58.24
208 Nick Mahar JR Oceanside 19:00.51
209 Elijah Verhoff SO Caribou 19:01.25
210 Enzo Cormier SO Harwood Union 19:01.92
211 Paul Dube SR Cheverus 19:01.96
212 Jacob Hall JR Old Town 19:01.96
213 Donovan Shea SR Brunswick 19:02.28
214 Tyler Strid SR Caribou 19:02.90
215 Ethan Casavant JR Hampden 19:03.45
216 Kevin Hall JR Cheverus 19:03.83
217 William Seaman JR Lincoln 19:04.44
218 Alex O'Brien JR Colonel Gray 19:05.27
219 Sam McIntosh JR Mt. Blue 19:05.41
220 Jason Beland SR Marshwood 19:05.57
221 Tate Yoder JR GSA 19:05.92
222 Eli Winters SR Harwood Union 19:06.44
223 Thomas Plourde JR Hall-Dale 19:06.92
224 Drew Cyr JR Sanford 19:07.92
225 Chris Pomerleau JR Hall-Dale 19:08.21
226 Keegan Thomas JR Cheverus 19:08.74
227 Connor Doherty SO Scarborough 19:08.77
228 Kyle Dash SO Harwood Union 19:09.64
229 Adam Gardner JR Falmouth 19:11.12
230 Dustin Laney JR Burrillville-RI 19:11.29
231 Caleb Hunter SO Caribou 19:13.56
232 Evan Landon JR Gould 19:14.05
233 Jeremy Cairns JR Lewiston 19:14.16
234 Calen Mendall SR Maranacook 19:14.97
235 Mathew Hankey SO Oxford Hills 19:15.24
236 Andrew Cabatingan JR Cumberland-RI 19:15.29
237 Jon Stinson SR Hermon 19:16.16
238 Joshua Veroneau SO Cheverus 19:16.33
239 Nathan Osborne JR Lincoln 19:16.59
240 Alec Currie SO Messalonskee 19:16.69
241 Ben Winchenbach SO Camden Hills 19:16.83
242 Keith Draper SR Caribou 19:17.68
243 Felix Rivera JR Bangor 19:17.98
244 Stewart Buzzell SR Monmouth 19:19.35
245 Jacob Boudreau JR Winslow 19:20.73
246 Jeffrey Garson JR Cumberland-RI 19:21.20
247 Collin Jones SO Gorham 19:21.59
248 Tsion MacLeod SO Caribou 19:22.70
249 Devyn Gillis JR JH Gillis 19:23.52
250 Gavin King JR Windham 19:24.15
251 Joe Inhorn SO Cape Elizabeth 19:26.51
252 Eli Nixon JR Marshwood 19:27.96
253 Tanner Maurice SR Cumberland-RI 19:29.70
254 John LeBlanc JR NYA 19:30.78
255 Isaac Sweeney SR Sanford 19:31.16
256 Josh Harper SR GNG 19:31.83
257 Jeremy Thompson JR Colonel Gray 19:32.02
258 Roger Quehl JR Belfast 19:32.17
259 Matt Aceto SR Scarborough 19:32.43
260 Martin Altieri SO Lisbon Falls 19:32.63
261 Caleb Willett SO Caribou 19:33.42
262 Sam Harper JR Madison 19:33.86
263 Vince Tarpo SO Cape Elizabeth 19:35.18
264 Kyler Carty JR Boothbay 19:35.48
265 Brendan Mercier JR Gorham 19:36.31
266 Andy Clement JR Falmouth 19:36.50
267 Seth Tachney SR Dirigo 19:36.84
268 Ethan Carr SR Harwood Union 19:36.95
269 Josiah Ellingson SR GNG 19:37.97
270 John Pillsbury SO Scarborough 19:38.45
271 Tony St Angelo SO Falmouth 19:40.00
272 Noah Lepage SR Mt. Blue 19:41.28
273 Sam Brenner JR Spruce Mtn. 19:41.40
274 Devin Shields-Auble SO Yarmouth 19:43.11
275 Jordan Cole SO Lisbon 19:44.04
276 Conrad Svec SO Ellsworth 19:44.39
277 Sam Webber JR Scarborough 19:45.38
278 Jack Brockelbank SR Windham 19:46.82
279 Adam Shorey SR MCI 19:47.83
280 Luke Duchart JR Cony 19:48.13
281 Peter O'Brien SO Marshwood 19:51.05
282 Zach Moran JR Colonel Gray 19:52.07
283 Brandon Emerson JR Cony 19:54.26
284 Nick Tweel SR Colonel Gray 19:55.02
285 Colin Liscord SO Kents Hill 19:57.85
286 Darren LaPointe SR Marshwood 19:58.67
286 Andrew Roberts SO Cheverus 19:58.67
288 Aidan Ripley JR Belfast 20:00.12
289 Sam Steinbock JR Yarmouth 20:00.51
290 Nick Snow JR Yarmouth 20:02.86
291 Melvin Sim-Turay SO Colonel Gray 20:02.91
292 Spencer Sansouci SR Cony 20:04.38
293 Dane Cutcliffe JR Colonel Gray 20:05.73
294 Andrew Nickerson JR Yarmouth 20:06.09
295 Daeghan Elkin JR Messalonskee 20:07.92
296 Max Ramsay JR Colonel Gray 20:12.12
297 Kameron Harper JR South Portland 20:16.63
298 Josh Jones SR Presque Isle 20:26.07
299 Derek Baker SO Washburn 20:29.84
300 Noah Rossignol JR Presque Isle 20:33.85
301 Patrick Jackson JR NYA 20:46.51
302 Brian Nickless SR Scarborough 21:13.39
303 Luca Marchese JR Bangor 21:22.96
-- Ethan Cantin SR Dirigo DNF
-- Dan Curts SR Ellsworth DNF
-- Jacob Bazinet JR Edward Little DNF
Like·Comment·Share·E-mail·2330982 views
|